Złoto dla Zuzanny Łukasik
Srebro dla Malwiny Szewczyk
Srebro dla Marcina Chojnowskiego
Brąz dla Aleksandra Choroszeja
Wyniki - Kobiety Wyniki - MężczyźniZłoto dla Zuzanny Łukasik
Srebro dla Malwiny Szewczyk
Srebro dla Marcina Chojnowskiego
Brąz dla Aleksandra Choroszeja
Wyniki - Kobiety Wyniki - MężczyźniW szachach szybkich:
Złoto dla Zuzanny Łukasik
Złoto dla Jerzego Strzeleckiego
Srebro dla Macieja Szalko
W szachach błyskawicznych:
Złoto dla Zuzanny Łukasik
Brąz dla Malwiny Szewczyk
Srebro dla Macieja Szalko
Brąz dla Jerzego Strzeleckiego
Wyniki - Błyskawiczne Kobiet Wyniki - Szybkie Kobiet Wyniki - Błyskawiczne Mężczyzn Wyniki - Szybkie MężczyznMalwina Szewczyk - złoty medal w kategorii juniorów
Jerzy Marczukiewicz - złoty medal w kategorii 60+
Jerzy Strzelecki - srebrny medal w kategorii 60+
Aleksander Choroszej - złoty medal w kategorii OPEN
WynikiZłoto dla Malwiny Szewczyk
Brąz dla Joanny Strześniewskiej
Srebro dla Krzysztofa Chęciaka
Wyniki - Mężczyźni Niesłyszący Wyniki - KobietyW dniach 14 - 21 października w Dreźnie szachowa Reprezentacja Polski zdobyła Wicemistrzostwo w Mistrzostwach Świata Niepełnosprawnych.
W reprezentacji znaleźli się w większości członkowie Arkadii: Krzysztof Chęciak, Jerzy Strzelecki, Jerzy Marczukiewicz i Maciej Szalko oraz zawodnik Radomig Radom Mariusz Ćwiek.
Nasi zawodnicy ulegli jedynie drużynie niepełnosprawnych z Rosji. Trzecie miejsce zajęła niemiecka drużyna Niedersachsen.
Ponadto zawodnicy zostali nagrodzeni za wyniki indywidualne na poszczególnych szachownicach:
Arkadia Otwock po raz pierwszy reprezentowała Polskę w Klubowym Pucharze Europy i powtórzyła wynik z 2005 roku - drużyny Wars Warszawa, która w Piestanach na Słowacji wywalczyła brązowy medal. Jak do tej pory były to najlepsze występy polskich, klubowych drużyn niesłyszących.
Tegoroczne mistrzostwa odbyły się w Hamburgu (Niemcy) i zgromadziły na starcie 14 zespołów. Konkurencja w tym roku była znacznie silniejsza niż w latach ubiegłych, a walka o medale, jak pokazał przebieg zawodów toczyła się do ostatniej partii, ostatniej 7 rundy.
Arkadia Otwock od początku do końca liczyła się w walce o medale. O jej sile świadczy fakt, że najsilniejszą rankingowo i teoretycznie Moskwę, pokonała 3,5 - 0,5. Dla Rosjan taka porażka zapewne była szokiem, po którym nie mogli się odnaleźć w grze. Pechowa przegrana Arkadii 1 - 3 z Kijowem, kosztowała otwocki klub spadek o kilka lokat w dół. Skuteczny finisz Arkadii i wielka koncentracja jej zawodników w ostatniej rundzie dały zwycięstwo nad mistrzami Słowacji Hlohovec 4-0 i rzutem na taśmę III miejsce w zawodach.
Otwocki zespół wystąpił, według kolejności szachownic, w następującym składzie: